AlbatradePlus

News

Minos Emi S.a – Universal Music Group

Universal Music Group -Kontrate me Minos – Emi S.A nenshkruar me Dt.04/02/2014,Certifikuar ne Zyren Shqiptare per te Drejtat e Autorit(Z.SH.D.A) me Nr.106-26 RDA dhe Nr.106-27 RDA.   EMI UMG CATALOGUE(Universal Music Group)

Dancing Bear D.O.O – Warner Music Group

Warner Music Group – Kontrate me Dancing Bear D.O.O nenshkruar me Dt.29/04/2015 ,Certifikuar ne Zyren Shqiptare per te Drejtat e Autorit(Z.SH.D.A) me Nr.106-28 RDA. Playlist Baze Warner Music Group-Dancing Bear Warner Music Group | WMG

Francesk Radi Album I Ri

Ne repertorin e gjere qe Albatrade Plus zoteron ne Dhjetor te 2014 iu shtua dhe kantautori i njohur, Francesk Radi. Ky album i titulluar “The Best”permban kenget me te mira nder vite te artistit. Ne kete album do te gjeni kenge si: “Bicikleta” “Humba pranveren” “Kartolina” “Kur me vjen burri[…]

Kozma Dushi Albumi I Ri

Ne Dhjetor 2014, shtepia diskografike Albatrade Plus hedh ne treg albumin me te ri te kengetarit Kozma Dushi me titull “Kaloi nje flutur”. Nder kenget me te njohura ne kete album jane “Nuk ju zemrova pranveres” “Gjerdan i dashurise” “Nje zog nga foleja ra”e shume e shume kenge te tjera[…]

20 Hite AlbaTrade Plus

Ne vazhdim te linjes se saj me albumin “20 Hite”, Albatrade Plus nxjerr ne treg permbledhjen, 20 hite 2015. Albumi permban 20 kenget me hit te momentit me kengetaret me te njohur si: Genta Ismajli, Elita 5, 2 Ton, Arta Bajrami, Fjolla Morina, Valton Krasniqi e shume te tjere.